Dlaczego zachęcam do czytania książek biznesowych?

Wiele młodych osób miewa problemy z czytaniem książek, które narzuca nam szkoła bądź rodzice. Sam często wymyślałem tysiące wymówek aby tylko odstawić lekturę i zająć się czymś innym. Trwało to dość długo, ponieważ do czytania książek przekonałem się dopiero w wieku 19 lat. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy razem z kolegą z liceum dużo rozmawialiśmy o przedsiębiorczości. Bardzo nas to interesowało, jednakże wszelką wiedzę, jaką zdobywaliśmy w tym zakresie znajdowaliśmy w sieci. W swoje 18 urodziny dostałem pierwszą książkę biznesowo/rozwojową od wspomnianego kolegi. Niestety po urodzinach książka trafiła na półkę, gdzie przeleżała bezczynnie przez rok.

Pod wpływem dziwnego natchnienia i motywacji w wieku 19 lat postanowiłem przeczytać choć jeden rozdział. Na początku dość mocno trzymało mnie stare przekonanie, że książki to nuda i strata czasu. O dziwo nie dałem tej emocji za wygraną i zdecydowałem się iść dalej. Ku mojemu zdziwieniu czas ubiegł mi strasznie szybko a ja byłem już na stronie tytułowej drugiego rozdziału. Okazało się, że książka mnie wciągnęła i tego samego dnia przeczytałem jeszcze kilka kolejnych rozdziałów. Byłem w szoku, że czytanie jej przychodzi mi tak łatwo i że zawarta treść trafia do mnie w 100%. Podekscytowanie sprawiło, że skończyłem książkę kilka dni później będąc tym samym naładowanym bardzo pozytywną energią i chęcią do działania. Do tego doszła jeszcze duma taty, który przez wiele szkolnych lat namawiał mnie do poszerzania wiedzy i słownictwa z książek – bez większego skutku. Był on równie zaskoczony jak ja, że sam z siebie biorę książkę do ręki i poświęcam swój wolny czas na czytanie.

Po pierwszej książce przyszły oczywiście kolejne. Entuzjazm troszeczkę opadł, bo nie wiedziałem jeszcze jak szukać odpowiednich tytułów, jednakże w głowie pojawiła się chęć zdobywania wiedzy biznesowej. Zacząłem zdawać sobie sprawę z wartości, jakie te książki mi dają i że są na tyle praktyczne aby na własnej skórze przekonywać się o zawartych w nich poradach/trickach/metodach. Testowałem przeróżne propozycje od autorów i nabierałem doświadczenia.

W tym właśnie miejscu chciałbym wytłumaczyć, dlaczego polecam czytać książki biznesowe. Mianowicie chodzi o zawartą w nich wiedzę praktyczną osób, które same testowały przeróżne pomysły i wdrażały je w życie. Osoby te dzielą się w nich również swoimi problemami i błędami jakie popełniały na swojej drodze. Czytanie tych książek daje mi więc przewagę nad osobami, które wolą robić wszystko same i przekonywać się na własnej skórze. Przekonałem się, że dzięki nim mogę cały czas iść do przodu i się rozwijać, jednocześnie omijając trudne ścieżki, które z pewnością na jakiś czas by mnie zahamowały.

Ponadto czytanie książek sprawia, że wyrabiam w sobie umiejętność łączenia różnych faktów, z których rodzą się potem ciekawe pomysły. W jednej z książek (chyba nawet w tej pierwszej), dowiedziałem się o metodzie tworzenia się wielu idei biznesowych na zasadzie łączenia dwóch różnych elementów w jeden nowy. Spowodowało to burzę mózgów i powstanie kilku ciekawych projektów, którymi kiedyś się zajmowałem.

Podsumowując, jeśli chcesz mieć przewagę nad osobami z branży, w której działasz lub szukasz inspiracji – CZYTAJ KSIĄŻKI. Przekonasz się jak bardzo otwierają one nowe horyzonty i dają początek wielu ciekawym przedsięwzięciom. Jeśli chciałbyś zobaczyć, jakie tytuły już przerobiłem – wejdź w zakładkę “Książki” w menu u góry.

Co uważasz o wpisie?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *